سرقت اثر انگشت از عکس سلفی

[ad_1]

پژوهشگران دریافته اند، کاربران شبکه های اجتماعی با به اشتراک گذاشتن عکس های سلفی دارای نشان V (پیروزی) با انگشتان، فرصت سرقت اثر انگشت خود را برای دیگران فراهم می کنند.

 پایگاه خبری اسپوتنیک روز جمعه در این باره نوشت: موضوع جدیدی که در شبکه های اجتماعی مطرح شده، امکان سوء استفاده از عکس های سلفی با عنوان همین الان است که انگشتان دست را به صورت V در مقابل دوربین موبایل قرار می دهند.

 به گزارش نامه نیوز،رسانه روسی افزوده است: پژوهشگران فعال در زمینه فنآوری اطلاعات اعلام کرده‌اند، کیفیت تصاویر دوربین‌های پیشرفته گوشی های هوشمند به گونه ای خوب شده است که می‌توان اثر انگشت افراد را از عکس‌ها به اشتراک گذاشته ثبت کرد.

اثر انگشت به دلیل ویژه بودن برای هر فرد به عنوان تائید کننده هویت بیومتریک شناخته می شود و هر روز نیز بیشتر در گوشی ها، تبلت ها، لپ تاپ ها و دیگر سامانه های هوشمند استفاده می شود.
بنا به این گزارش، سلفی گرفتن های این چنینی می تواند روزی دردسر ساز باشد، زیرا فناوری نوین می تواند اثر انگشت را از روی تصاویر سلفی با دقت بالا استخراج کند و به هر کسی جازه می دهد با کپی کردن اثر انگشت، هویت یک فرد دیگر را جعل کند.

از سوی دیگر، پژوهشگرن روشی برای مقابله با این موضوع پیدا کرده اند که ماده ای پیشگیری کننده از کپی کردن اثر انگشت است و گفته می شود تا دو سال آینده وارد بازار می شود.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *