فرماندار: یک شرکت قصد سرمایه گذاری تولید برق از باد در سربیشه دارد

[ad_1]

فرماندار سربیشه گفت: یک شرکت قصد سرمایه گذاری برای ایجاد نیروگاه برای تولید انرژی التکریکی حاصل از نیروی باد در این شهرستان مرزی دارد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی فرمانداری سربیشه ، محمد جواد فلاحی در دیدار مدیر توسعه انرژی های تجدید ناپذیر شرکت متقاضی برای فعالیت در این زمینه افزود: طرح ایجاد نیروگاه بادی نیاز به 70 میلیون دلار سرمایه گذاری دارد که بیشتر آن توسط فاینانس( تسهیلات مالی خارجی) تامین خواهد شد.

به گزارش نامه نیوز وی اضافه کرد: برای رشد و توسعه منطقه، فرمانداری در حال رایزنی با سرمایه گذاران مختلف است و در این خصوص بررسی و امکان سنجی پروژه تولید برق از باد مذاکره لازم صورت گرفت.
فرماندار سربیشه اظهار کرد: در صورت موافقت نهایی شرکت متقاضی برای اجرای این طرح 50 مگاوات برق از انرژی باد تولید خواهد شد که طبق قرارداد، وزارت نیرو انرژی الکتریکی را خریداری می کند.

فلاحی تاکید کرد: فرمانداری برای رشد و پیشرفت شهرستان و جذب سرمایه گذاران، آمادگی هرگونه مساعدت در تسهیل فرآیندهای سرمایه گذاری و اداری مربوط را دارد
و در این ارتباط از تمام ظرفیت های منطقه برای تسهیل و جذب سرمایه گذاران استفاده خواهد کرد.

با توجه به شرایط اقلیمی سربیشه که تحت تاثیر وزش بادهای 120روزه سیستان قرار دارد، زمینه مناسبی برای تولید برق از باد در این منطقه وجود دارد
سربیشه مرکز این شهرستان در 65کیلومتری جنوب بیرجند قرار دارد.

در سال ۲۰۱۱ میلادی، ۸۳ کشور از توان بادی برای تولید برق استفاده کردند، انرژی بادی در مقدار زیاد در مزارع بادی تولید و به شبکه الکتریکی متصل می‌شود، از توربین‌ ها در تعداد کم معمولا فقط برای تامین برق در مناطق دور افتاده استفاده می‌شود.

باد یکی از شاخصه‌های اصلی انرژی خورشیدی و هوای متحرک است و جزو کوچکی از خورشید که از تابش خورشید که از خارج به اتمسفر می‌رسد به انرژی باد تبدیل می ‌شود.
اما، از جمله دلایل تمایل کشورها برای افزایش ظرفیت تولید برق بادی مزایا بسیار زیاد این روش تولید انرژی الکتریکی است چرا که انرژی بادی فراوان، تجدیدپذیر و پاک است، در همه جای دنیا وجود دارد و همچنین در مقایسه با استفاده از انرژی سوخت‌های فسیلی میزان کمتری گاز گلخانه‌ای منتشر می‌کند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *